Jdi na obsah Jdi na menu
 


                      Novinky

  

20.11.2008 : Piškoti se hlásí, že u nás vše v naprostém pořádku. Konečně jsme začli i s Bertíkem chodit na cvičák. Minulý pátek jsme tam byli poprvé a hafani se mooooc pěkně uvedli. Zkoušeli jsme základní věc - přivolání. Na to je Agneska šikovná. Na procházce se nechá odvolat i od psů, ne však od Bertíka. Ti dva když se vidí, všechno je přestane zajímat a hned se na sebe vrhnou a hrajou si spolu. V úterý jsme přivolání už radši nacvičovali na stopovačce. Taky nám bylo hned při první návštěvě řečeno, že máme oba tlusté psy, a že mají rychle shodit. No tak má chudáček Agneska přísnější režim a dostává méně papání. No a když jí nedáváme pořádně nažrat, tak si aspoň pochroupává na spadaných jabkách.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Když jsme začli chodit na cvičák, tak holky poprvé poznaly, co to je být jedna bez druhé. Když zůstane sama Elza, tak si užívá, že má konečně klid od toho malého nezbedy. Ale když jdu pryč jen s Elzou a Agnes zůstane sama, tak je průser. Agneska sedí u plotu a hodinu v kuse vyje a kňučí. Musíme to víc trénovat, aby si trošku zvykla. Naposledy když zůstala sama, tak pár minut po našem odchodu přišel děda a sotva otevřel branku, Agnes se kolem něho protáhla a mydlila směrem, kudy jsme odešli. Chudák děda, chodit nemůže, utíkal za ní, co mu síly stačily. Naštěstí po pár desítkách metrů Agnes ztratila stopu, děda ji dostihl a odvedl zpátky do zahrady. Když jsme se s Elzou vrátili zpět, Agneska vypadala, že se zblázní radostí, skákala po Elze a chtěla si s ní hrát. No jo, maminku má nejradši. 

Obrazek  

 

 

 

 

 

25.10.2008 večer : Tak dneska jsme byli na dlouhé procházce s Bertíkem. ObrazekHolky ho dlouho neviděly a Agnes na začátku vypadala, že ho chce hned sežrat. Naštěstí ji to rychle přešlo. Tak jsme se prošli po Štandlu a kolem Olešné. Pár fotek z procházky můžete zkouknout zde www.haluma.rajce.net\sbertikem Zítra ráno jdeme společně na cvičák.

 

25.10.2008 : Tak jsem se zase dostal k psaní. Tak návštěva u Andyho 30.8. proběhla bez problémů. Fotky zde - www.haluma.rajce.net\zprava340 . ObrazekBylo to prvně, co jsem jel s oběma holkama vlakem. Agnes byla šikovná. Celou cestu spala pod sedačkou a když přišel pan revizor, tak se divil, proč mám lístek pro 2 psy, když mám jenom jednoho. Agnes nebyla vůbec vidět, což bylo dobře, protože neměla náhubek. No a hned další neděli jsme se chtěli vypravit za Angie - opět vlakem, jenže mě chytla nějaká viróza a cestovat se dvěma psy vlakem je docela náročné, tak jsem cestu odložil. No a pak už to byla samá praxe a škola a vůbec nebyl čas.

Taky jsme byli s Bertíkem na procházkách, taky jsem byl u něj doma na návštěvě a dneska jsme domluvení na odpolední procházce. Už jsem ho dlouho neviděl, tak jsem na něj zvědavý, protože už je prý z něj pěkný chlap.

Před 3 týdny byla Agnes vážně nemocná. ObrazekV sobotu večer přestala žrát a nechtěla ani piškot. Říkal jsem si, že jí asi zase někdo hodil něco přes plot a teď je jí špatně. V neděli pořád nežrala a měla průjem. Od pondělka začala i zvracet, tak večer jela k panu doktorovi. Dostala antibiotika a vitamíny. V úterý zvracela pořád, tak pan doktor říkal, že pokud to ve středu ráno nebude lepší, tak jí vezme krev. Ve středu to lepší nebylo, tak pan doktor změnil antibiotika a vzal krev. Odpoledne byly výsledky krve, které byly ale dobré, takže neměla bakteriální infekci, ale zřejmě těžkou virózu. Radši jí taky udělal rentgen a sono, ale neobjevil nic. Naštěstí se její stav začal ve čtvrtek zlepšovat a v sobotu začala zase papat a přestala zvracet. Před nemocí vážila 24 kg a po nemoci 19 kg. Naštěstí boj s nemocí zvládla a už zase přibírá. 

Včera jsem byl ve Zverimexu a koupil Elze stejný obojek jako má Agnes, takže teď jsou holky sladěné. Agnes mi na procházce dělala radost, protože vždycky když začala zdrhat za nějakým psem, stačilo jednou zavolat a přiběhla zpátky. 

Minulý týden jsem byl s Axou. ObrazekMarki jí vzala sebou do Brna, tak jsme ji měli celý týden na bytě. Fotky Axy zde -  www.haluma.rajce.net\Velka Axa byla strašně hodná a vychovaná. S naší trhlou Agnesou se to moc nedá srovnat. Axa je pes typu " kam ji položíš s kostičkou na hraní, tam ji za 2 hodiny najdeš ".

Taky jsem dostal fotky Ajry z polska. Koukněte zde www.haluma.rajce.net\zprava598 Ajra bude macek, na to, že to jsou fotky ze začátku září, tak je Ajra pěkně velká.

Tak to bude zatím všechno a slibuju, že budu psát častěji.

 

22.10.2008 : Ahojda všichni. Moc se omlouvám, že jsem stráááášně dlouho nic nepsal. Nebudu se vymlouvat, ale jsem holt lenoch. A o tom jak dlouho mi trvalo poslat PP pro chudinku Angie radši ani nemluvím. Tímto se jí veřejně omlouvám. Mám toho teď ve škole moc a na pejsky není moc času. Jinak je teď u nás všechno v pořádku, ale během těch 2 měsíců, co jsem nic nenapsal, se toho stalo strašně moc.

Naposledy jsem psal, že se chystáme za Anďourem a za Angie. Za Andym jsme se hned další víkend vypravili. Byli s Agneskou k nerozeznání. Skoro 3 hodiny spolu blbli a Agnes pak ani nemohla dojít z nádraží domů.....Pokračování zítra. Už jdu spinkat.

 

26.8.2008 : Tak nám zase uplynuly 2 týdny a my se máme stále skvěle (jak jinak). Agneska je trhan, jsme podrápaní a pokousaní všude možně i nemožně. Ale jinak je to chytrá a učenlivá holka. Skoro každý den s ní a s Elzou chodím na procházku k řece. Tam vždycky potkáme nějakého pejska na vyblbnutí. Agneska na všechny pejsky Obrazek štěká a do všech dodlubuje. Ničeho se nebojí, protože má přece mamču za zadkem a ta ji ochrání. Přes den si holky lehnou vedle sebe do stínu a odpočívají nebo spolu lítají po zahradě a hrajou si na kousanou. Minulý týden jsme se konečně chtěli vypravit na cvičák, ale na poslední chvíli nám do toho něco vlezlo, takže zítra bude druhý pokus. Agneska roste jako divá. Už máme skoro prázdný 20kilový pytel Arden Grange (ale Elze chutnají taky, takže jí s nima trochu pomáhá). Od zítřka budu s holkama sám doma. Rodiče letí do Turecka za sluníčkem, takže doufám, že mě tady budou hlídat. Já teď chodím na praxi na jatka, takže dopoledne tu budou holky samy. Taky jsem byl minulý týden na návštěvě u Alfíka (s průkazem původu). Je to statný a krásný kluk. Vypadal, že je rád, že mě vidí (a to jsme byli dva). Tento víkend se možná vypravíme za Andíkem a za Angie. Ještě se uvidí. 

Obrazek

 

 

 

 

13.8.2008 : Ahojda. Konečně píšu něco nového, že? Byl jsem sjíždět Otavu a pak v Londýně a okolí na památky. Měli jsme se skvěle, náladu nám nezkazilo ani klasické londýnské počasí (pořád zataženo,sem tam přeháňky). No a protože se stránkama u nás doma kromě mě nikdo neumí, tak proto dlouho nic. Agneska, Elza a ségra byly během té doby na hlídání u babičky, která je všechny jak se patří rozmazlovala, tak jak to babičky umí :-) Agneska už pěkně povyrostla. Když jsem odjížděl měla asi 10 kilo a teď už má 15. Ale pořád je to stejné třeštidlo, jako když jsem odjížděl. S Elzou jsou už nerozlučná dvojka. Agneska bez ní neudělá ani krok a Elza už si na její neustálou štěněcí dotěrnost zvykla. Často a rády si spolu hrají a pak unavené společně zalehnou vedle sebe.

Obrazek

Taky Vás určitě zajímá, kdy budou průkazy původu. Včera když jsem dorazil domů, jsem se dozvěděl, že už pár dní leží na poště, ale pracovně vytížený taťka si zatím nenašel čas je vyzvednout. Zítra už je snad vyzvedne, všechno překontroluju a v pátek bych je mohl hodit na poštu a doporučeně je Vám poslat. Ale ještě než je pošlu, tak se Vám všem ozvu, jestli poslat a nebo vás přijedeme brzy navštívit a PP dovezeme.

A abyste si nemysleli, že jenom vy máte doma zlobidla, tak tu napíšu pár věcí co Agneska vyvedla:

1) Když jsem včera přijel, tak Agneska byla tak nadšená, že už jsem doma, že sotva jsem zalezl do baráku, abych si vybalil, ukradal mi 3 boty a jednu z nich pěkně požvýkala.

2) Babička si nachystala vaječný řízek a brambory, ale musela rychle na záchod a hádejte, co našla, když se vrátila....NIC...teda vylízaný talíř a oblizující se Agnesku.

3) Velice ráda spinká s Elzou pod borovicí, kde je sice stín a chlad, ale taky plno smoly, která se velice dobře lepí na chlupy a nejde odlepit ani vyčesat. Takže za pár týdnů bude z Agnesky jen opelichanec bez chlupů, protože jí ty chuhvalce musíme vystřihovat.

4) No a samozřejmě neustále na všechny skáče, radostí kouše a škrábe, hned všechny ušpiní.....ale bez toho by to přece nebylo ono :-)

5) A poslední a nejhorší věc se stala těsně před mým odjezdem. Agneska na mě radostí skočila, drápkem se zachytila o má krásné černé plastové brýle a rozlomila je :-( Naštěstí je šikovná paní v optice svázala silonem a slepila a ani to moc nejde vidět :-) takže všechno dobře dopadlo.

 

21.7.2008 : Hlásíme, že u Piškotů vše v pořádku. Agneska je pěkné čertidlo. Často ji chytne amok a pak lítá rychlostí blesku a když náhodou běží kolem nějaké nohy, hned do ní s radostí kousne. Trhá oblečení co je v její výšce - Klárce už roztrhla sukni, babičce punčocháče. Taky musíme zamykat do verandy, protože Elza si do ní umí otevřít a když je venku škaredě, tak se jí venku být nechce, otevře a uvolní Agnesce cestu ke všem našim botům. Naštěstí má nejradši sandály na zahradu. 

Už jsme koupili granulky od Petra - Arden Grange. Zatím Agnesce i Elze chutnají. To bude asi tím kuřecím masem, co v tom je. A taky dáváme spoustu pamlsků, piškotů, sýrů, tvarohů,... Agneska už si umí pěkně sednout i lehnout a na zahradě už pěkně chodí i na zavolání. Na procházce to je ale horší. Ale to zase stačí zavolat Elzu a Agnesku se jí drží jako klíště. Taky jsme byli na procházce u řeky a když šla Elza do vody, tak Agneska překonala strach a hned za ní hupsla a udělala pár temp.

Andík už mi poslal svoje fotky z nového domova. Má se dobře, holky si s ním hodně hrajou. Však se koukněte sami : www.haluma.rajce.net\Andy

 

16.7.2008 : Tak dneska byl super den. Agneska už umí dobře chodit na vodítku. Když vezmu na procházku Elzu i Agnes, tak Agneska pořád kouká, kde je Elza a když je od ní dál než 2 metry, tak je nervózní. Takže to, že je na nějaké dlouhé šňůře, jí vůbec nezajímalo. ObrazekDneska už se moc nebála ani aut a ani cizích pejsků, ale jen když byla mamina poblíž. Když se přes plot čuchali s bíglem, tak ho vyzývala ke hře, ale když jsem ji dal k bíglovi za plot, tak rychle pelášila s ocasem mezi nohama za maminkou. Jenže páníček zavřel vrátka...zrada. Ale nakonec ten bígl nebyl zas takové nebezpečí, jak si Agneska myslela. Jenom ji trochu očuchal. Taky za náma přišel na návštěvu Bertík. Je to ale pěkný chlap. Elza ta ho hned poznala a radostně štěkala, ale Agneska, ta se ho nejdřív bála. Nakonec asi zjistila, že to je Bertík, tak se naplno projevila a začal štěněcí zápas, který by trval asi do úplného vyčerpání, pokud bychom je nepřerušili. Aspoň budou dneska oba dobře spát. Agneska ukázala, že ona nebude žádná submisivní a hodná fenečka jako Elza, ale že to je pěkný trhan a rváč. Páníček jí bude muset asi zkrotit, až povyroste. Ale uvidíme. Bertík taky musel hned zkusit, jestli mamina nemá ještě aspoň kapku mlíčka, ale nic... Taky jsme se s Bertíkem domluvili, že zítra, jestli nebude pršet, zajdem na procházku. Elza už je veselá a plná elánu. Antibiotika zabrala. Teď už budou snad obě holky pořád zdravé.

 

14.7.2008 : Tak Elza už je v pohodě. Dneska ráno dostala další injekci a na další 4 dny prášky. Taky jsme ji už ukončili hladovku a dostala suchou rýži. Vrhla se na to, jako kdyby to bylo nejlepší jídlo, co kdy jedla. Máme všichni radost, že už je jí líp. V sobotu jdeme ještě na kontrolu, ale snad už bude vše OK. Vůbec nevíme z čeho to mohla mít. Možná snědla něco zkaženého. Kdo ví. Ale hlavně, že už je jí líp. 

S Agneskou jsme dneska navštívili zverimex a koupili obojek a vodítko.Obrazek Když jsem ji nasadil obojek, tak se chtěla pořád drbat. S vodítkem to nebylo nejhorší, akorát se víc soustředila na to, aby ho mohla kousat, než na chůzi a pořád se mi pletla pod nohy :-) Ale pro velký úspěch jdeme za chvíli zase ven. Elza sice viditelně žárlí, že se Agnesce tolik věnuju, ale snažím se věnovat se oběma stejně. Holt si bude muset zvyknout, že není sama. Včera jsme měli Agnesku večer v baráku a chtěli jsme ji dát ven vyčůrat. Jenže do deště se jí vůbec nechtělo. Přece si nenechá zmoknout kožíšek, tak se radši vyčůrala na koberec ve verandě. Když jsou venku Agnes s Elzou samy, tak je hrozně roztomilé, jak leží schoulené spolu. Zatím se mi to nepodařilo vyfotit. Hned jak mě jedna z nich zbystří, hned vstanou.

Bertík mi dneska poslal nějaké fotky. Je moc krásný, roste jako z vody. Můžete se na ně kouknout v sekci Všechny fotky. Musím ho za to pochválit. Vemte si z něj příklad a pošlete taky :-)

 

13.7.2008 : Ahoj. Tak včera jsem dorazil z Varů a hned plno starostí. Elza je nemocná. V pátek večer přestala žrát, celou sobotu nejedla a zvracela i vodu, měla teplotu a ve stolici krev. Jinak jsme ji já a dneska i pan doktor celou prohlíželi a zatím nevíme. Pan doktor vzal krev a teď musíme čekat do rána na výsledky. Jinak už je to dneska o něco lepší, vodu už nezvrací, dostala antibiotika a vitamíny, tak uvidíme. Snad jen něco sežrala a rychle se to spraví.

Ve středu od nás odešla Axa a dneska odešel i Andy, takže Agneska už zůstala sama. Elza se musí rychle uzdravit, aby si měla s kým hrát. ObrazekTaky jsem se dozvěděl na stránkách Angie, že má svoje stránky i Alf, tak se na ně všichni povinně podívejte :-) Odkaz je v oblíbených odkazech. Jsou moc pěkné. Alfík roste do krásy. A holky psaly, že je to pěkný divoch.  Až se Elza uzdraví, tak se za ním vydáme na návštěvu. Taky jsme domluvení s Bertíkem, že se příští týden uvidíme, tak se už moc těšíme. Kromě Angie a Alfa mi můžete všichni posílat fotky vašich hafanů a já je dám na stránky. Aby jste se pochlubili, jak ten váš pěkně roste.

 

5.7.2008 : Ahoj.Včera jsem konečně udělal poslední zkoušku a mám zakončený semestr.Axe,Andymu a Agnesce se daří dobře.Mášenka (Aranka) mi poslala nějaké fotky jak roste - haluma.rajce.net\Aranka  Psala, že se má dobře.Zlobí jako všechny štěňata. A strašně ráda se schovává pod auto, když se jí něco nelíbí. ObrazekTo se naučila už doma.To se všichni rádi schovávali pod dědovo auto. S paničkou od Bertíka jsem domluvený, že až přijedu z festivalu, podniknem něco společně.Už se s Agneskou moc těšíme.Včera Bertíkovi bylo špatně a zvracel, tak byla panička vystrašená, ale naštěstí to nic nebylo a Bertíkovi už je dobře. Jinak jsem dneska štěňatům čistil uši.Vůbec se jim to nelíbilo, tak musel taťka asistovat, ale nakonec jsme to zvládli.Tak se všichni mějte, příští týden nebudu na mailu,protože jedu do Varů na filmový festival, tak kdyby někdo něco potřeboval, tak volejte.Ve středu nám odchází Axa, ale tu snad často uvidím.S Andíkem se budeme loučit v neděli.

 

3.7.2008 : Tak jsem konečně předělal fotogalerii. Udělal jsem to podle jednotlivých pejsků. Tak mi můžete posílat fotečky a já je tam přidám. Jo a včera jsem zapomněl napsat, že Aranka se nám přejmenovala na Mášenku...taky krásné jméno. Dneska se štěňaty nejsem, protože jsem jel do Brna na poslední zkoušku, ale doma se o ně určitě dobře starají. Taky se mi ozval panička od Alfíka a psala samé dobré zprávy. Alf se má dobře, je zdravý, na nový domov si zvykl, takže máme radost. Kdyby jste chtěli vidět jeho fotky, tak koukněte na misek.rajce.idnes.cz/Alf_-_prvni_dny_doma/

 

2.7.2008 večer : ObrazekTak dneska večer se mi ozvala panička od Angie. Už si na nové páníčky zvykla, tak tady máme všichni radost. A taky poslala odkaz na svůj Blog, takže se můžete všichni kouknout, jak se našemu diblíkovi daří - angie-vaclavka.blogspot.com

 

 

 

2.7.2008 : ObrazekTak štěňata jsou už u nás jenom tři - Axa, Andy a naše Agneska. Po ostatních je nám moc smutno. Ale my je brzo všechny pojedem navštívit. Aranka nám poslala nové fotky. Páníčci mi volali, že byla moc smutná, když si ji vzali, ale naštěstí si po pár dnech zvykla a už je z ní zase taková čiperka jako dřív. Tak doufám, že všichni brzo pošlete nové fota.