Jdi na obsah Jdi na menu
 


                  Štěňata - Vrh "A"

 

ObrazekPorod : Huráááá. Už jsme na světě. A šlo to jako po másle. Sice se mamina pěkně natrápila, ale zvládla to. Na svět jsme se prodrali 3.5.2008 (61.den po nakrytí). Na mamince to šlo dobře poznat, že už se chystáme na svět. Byla nervózní a nechtěla žrát. Páníčci stihli připravit porodní bednu a první z nás (znakatý pejsek) se narodil už do ní. Páníčci si mysleli, že mamině to bude trvat déle než vytlačí prvního z nás, protože rodila poprvé, ale mamina byla skvělá a když po asi 5 minutách přišli na kontrolu, byli jsme na světě už dva. To bylo 12:15. No a poslední přišel na svět ve 23:08. Naše průměrná váha je 420 gramů. Narodilo se nás 5 holek (4 plavé a 1 znakatá) a 3 kluci (1 plavý a 2 znakatí).

Obrazek1.Týden : Už teď jde poznat, kdo z nás bude slabší a ustrkovanější a kdo se v životě nedá. Někteří jsou křiklouni a když nejsou u struku, tak odstrčí všechny, co mu stojí v cestě, a někteří si lehnou a počkají, až se na ně dostane. Jsme moc zvědaví, koho z nás si páníčci nechají, protože už teď je slyšíme, jak si o tom povídají. Jinak mamina je skvělá. Stará se o nás, olizuje nás, zahřívá nás ve svém kožíšku, prostě máme komfort. Taky furt ležíme v čistém, protože nám páníčci třikrát za den mění prostěradla a deky. Taky si nás pořád fotí, což se nám moc líbí....možná budeme slavní. Však taky páníček říkal, že až si nás někdo odnese, jak vyrostem, tak dostane pěkné fotoalbum, aby věděl, jak jsme vypadali jako mimina. Doufáme, že v rodině, do které se dostaneme, se o nás budou starat stejně dobře, jako tady u Piškotů.

 

 2.Týden : Ahoj. Zdravíme od Piškotové chaloupky. Tak už máme 8 Obrazekdní. Jsme všichni zdraví a pěkně přibíráme. Už vážíme dvakrát tolik jako po porodu. To bude určitě tou Purinou. Někteří z nás už ví do jakých půjdou rodin. Už se strašně těšíme, až budeme vidět a slyšet. To bude teprve legrace. Zatím je to pěkná fuška. Poslepu se plazit a hledat, kde je nějaký volný struk.

 

 

 

14.Dní : Ahoj. Tak dneska máme 2 týdny. Už to začíná být zajímavé na tom světě. Včera se nám konečně začaly otevírat očička. Ještě Obrazekvidíme vše rozmazaně, ale aspoň něco. Už se taky učíme chodit. Pár kroků už uděláme (však se koukněte na video). Teď jsme zrovna hrozně naštvaní, protože nám dávali odčervení a bylo to pěkně nechutné. No ale prý je to potřeba. Páníček říkal něco o nějakých Toxokarách a jak je to nebezpečné pro štěňátka, ale nevím, moc jsme tomu nerozuměli. Ale maminka nám pak dala napít mlíčka a to už bylo zase dobře. Jinak rosteme jako z vody, no vlastně z mlíka :-) Zítra se se na nás přijedou podívat nějací noví páníčci. Doufám, že to budou hodní lidi. Tak se mějte a pac příště.

4.týdny : Ahoj. Tak jsme zase o pár dní starší. A teda musíme vám říct - Je to krásně na tom světě. Konečně začla to pořádná sranda. Už všechno vidíme, slyšíme, hopsáme, koušeme se, hrajeme si, prostě samá legrace. Už nás naučili papat móóóc dobrou kašičku a taky už papkáme granulky. Jsou to všechno velké dobroty, ale maminčinu mlíčku se to holt nevyrovná. Ale už si musíme pomalu odvykat. maminku už to bolí a pak se na nás zlobí a kouše nás do hlavy. taky nás teď podruhé odčervovali. Ale bylo to lepší než minule. Jenom jsme museli spolknout takovou malou tabletku a všichni jsme to zvládli snadno. Jenom Ágnes s tím měla trošku problémy. Držela prášek v puse na jazyku a dělala jako že nic. Ne a ne to spolknout. Nakonec ji ale taky přemluvili. Jinak si teda myslíme, že jsme asi hodně pěkní. Pořád tady chodí spousta lidí a všichni nás chtějí vidět. Ale my jsme rádi. aspoň si máme, když zrovna nespinkáme, s kým hrát. Taky už jsme se z prádelky přestěhovali ven. Ráno nás tam páníček vyloží a celý den jsme na čerstvém vzduchu. Ale večer zase hupky do sklepa, aby nás nikdo neukradl.  A tak to jde každý den. Tak se mějte všichni štěňátkovsky....Pac a dobrou noc.

6.týdnů : Ahojda. Dlouho žádná zpráva co? Páníček se učí a nemá vůbec čas sedět u počítače. Jinak hlásíme, že v Piškotové chaloupce vše v pořádku. Celé dny trávíme venku a hrajeme si spolu. Budoucí páníčky už máme všichni, takže piškot Dan může být konečně klidný. Jinak jsme se už naučili papat suché granule, ale nejradši stejně máme tvaroh. Maminka nás ještě pořád kojí, ale mlíčka má čím dál míň. Taky si na nás pořád stěžujou, že jim pomalu ale jistě devastujeme záhonek, ale když tam se tak dobře válí v té pažitce. A ty jahody...To je lahoda. Dneska nás zase odčervovali, ale dneska už to byla pohoda. Dali nám to v sýru a kdyby nám to neřekli tak ani nic nepoznáme. V úterý nás příjde zkontrolovat pan veterinář a bude nás tetovat. Snad to nebude moc bolet. Tak se mějte hezky, posíláme všem jedno velké olíznutí.

skoro 9 týdnů : Ahojda. Tak už jsme u Piškotů zůstali jenom tři. Já, Agneska, potom Andy a Axa. To bylo smutku jak začali všichni odcházet. Páníček už si taky sice oddychl, protože starat se o 8 nezbedů byla asi fuška, ale teď je mu po všech moc smutno. Doufám, že brozo uvidím Bertíka, protože mi páníček slíbil, že s ním často budem. Ale s Axou a Andy si zatím vystačím. Taky už nám poslali nové fotky Aranky. Už si na páníčky zvykla a má krásný nový obojek. Tak se všichni mějte. Haf,haf...